Zdravá škola

ŽIJEME AKTIVNĚ A ZDRAVĚ

Projekt podpořený částkou 60 tis Kč, celkový rozpočet 100 tis Kč

Projekt se zaměřuje na 3 oblasti – a) ekologické cítění, b) správné návyky zdravého stravování, c) vyplnění volného času vhodnými rukodělnými aktivitami, které směřují ke zdravému životnímu stylu a také na rodinné vztahy napříč všemi uvedenými aktivitami, protože většina aktivit bude odpoledních a víkendových, formou dílniček pro děti i rodiče a rovněž žákovská konference i závěrečná výstava a zahradní slavnost budou otevřené pro veřejnost.
Pro všechny žáky ve škole ( 220 ) i jejich rodiče bude během roku otevřeno 14 rukodělných odpoledních dílniček zaměřených na práci s keramickou hlínou, dřevem, kovem, stavebnicemi MERKUR, GEOMAG, papírem. Pro malé děti (1. a 2. roč.) bude uspořádán speciální kurz pro zlepšení šikovnosti, obratnosti.
Práce z těchto uvedených aktivit chceme vystavit během velké letní výstavy v prostorách školní zahrady. Výstava bude doplněna i fotografiemi z aktivit projektu Zdravá škola. Výstavu budou připravovat učitelé, žáci a rodiče, stejně jako doprovodný raut ze zdravých potravin. Po zahájení výstavy bude v prostorách školní zahrady vzdělávací hudební koncert bubeníka pro celou náměšťskou veřejnost, který hudbu prokládá mluveným slovem na téma „zdravý životní styl“.
Další oblastí, kterou chceme letos podpořit jsou ekologické a přírodovědné činnosti, při kterých budou děti spolupracovat s Lesy ČR (vycházka v zámecké oboře s přednáškou revírníka pro asi 30 osob) a Zemědělskou a ekologickou agenturou (ZERA - dílnička "Malování barvami Země - 80 dětí). Ve spolupráci se ZERA uspořádáme Žákovskou konferenci, kdy žáci 9.ročníku přednesou svoje příspěvky a představí powerpointové prezentace na téma "Globální problémy světa". Konference bude určena žákům 4. - 8. ročníku - 150 dětí a rodičům. Pro děti 4. – 9. ročníku (150 dětí) uspořádáme besedu s cestovatelem, který představí ekologické problémy jednotlivých kontinentů

« Březen 2024 Květen 2024 »

Komenského zpěváček 2024

22. 04. 2024
Dne 9.dubna se konala pěvecká soutěž Komenského zpěváček pro žáky 1.-5.třídy.